Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Jak nahrát cover

Velice jednoduché a taky vhodné pro tréning je zkoušet dělat předělávky cizích písní. Nemusíte totiž sami nic skládat, navíc máte okamžité srovnání. V tomto případě půjde o vokální covery – tedy předělávky, kde necháte cizí hudbu, a sami přezpíváte text.

Pro největší pohodlí potřebujete mít staženou samotnou píseň, a také její instrumentálku (tedy hudební podklad beze zpěvu) v dostatečné kvalitě. To může být soubor flac, wav nebo alespoň mp3 s 320 kbps.

Řekněme, že já si vyberu například song Big spender od raperů jménem Theophilus London a ASAP Rocky. Stáhnu si ho, a pak i samotný beat, do kterého je track narapován.

Otevřu si Audacity a rozkliknu Soubor –> Import –> Zvuková data. Zvolím song a on se vloží jako jedna zvuková stopa do Audacity. Zopakuju postup a pod ní jako druhou stopu vložím instro.

Import zvukovyýh dat v Audacity

Import zvukovyýh dat v Audacity

Vše si hodně zvětším tlačítkem s lupou a posunu pomocí oboustranné šipky Časový posuv, aby instro ve druhé stopě hrálo přesně ve chvíli, kdy instro v první stopě. Musí se úplně překrývat, nesmí být slyšet žádná, ani maličká ozvěna. Když teď tedy samotnou hudbu ztlumím, nebude nic poznat. Když ztlumím originální song, bude to jako kdybych vypnul jen zpěv.

Zvětšení a Časový posuv v Audacity

Zvětšení a Časový posuv v Audacity

Nyní klasicky kliknutím na červené kolečko začnu nahrávat. Zpěv z originální nahrávky mě povede. Vzniknou tedy tři stopy – jedna z celou originální písní, jedna z hudbou a jedna z mým zpěvem. Pak už jen originální track odstraním kliknutím na malý křížek vlevo. Zbyde původní beat a můj nový zpěv. Ten libovolně upravím, a cover je hotov.

Původní interpret obvykle stále má na píseň autorská práva, takže zveřejnění musíte dobře zvážit. Jako tréning to ale je super.

4 komentáře to “Jak nahrát cover”

 • Honz napsal:

  Zdravím, pro jednu společenskou akci, která bude v hip hop a rap stylu bych potřeboval sehnat někoho, kdo by na akci předvedl krátkou školu rapu.. ideálně zábavnou formou. Pokud někdo tady máte nějaký kontakt na pohodáře, který by do toho šel, dejte mi prosím vědět na můj email..

  Díky moc!

 • Honza Čulík napsal:

  Zdravím, na firemní event v duchu hiphop a rap sháním někoho, kdo by během programu předvedl školu rapu pro všechny zúčastněné.. nejlépe zábavnou formou ať je sranda.

  Pokud máte na někoho takového kontakt, prosím dejte mi vědět na email,, díky moc!

 • Tom napsal:

  Ahoj, chci se zeptat, jak můžu vložit do dané stopy metronom?
  Děkuji

 • emík napsal:

  dobrý den já se chci zeptat kde si můžu stáhnout tu hudbu od písniček (rap) jako aby to byla jen hudba… děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *