Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Jak napsat text

Trénovat rapování můžete klidně na cizích skladbách, ale jakmile chcete nahrát a vydat vlastní track, potřebujete i svůj text. Ten musí mít myšlenku, a zároveň ho musíte zvládnout zarapovat (a oddýchat).

Každý text by měl mít téma, poselství, něco sdělit. Můžete se věnovat nějakému společenskému problému, něco kritizovat nebo třeba popisovat, jak se cítíte. Můžete napsat příběh, udělat motivační track nebo love song. Při tom všem se snažte být originální. Vyhněte se chlubení, kýčům a frázím, které už někdo řekl. Text za to lze prošpikovat narážkami na jiná díla, jako to dělají v seriálu Simpsonovi.

Obvyklé je skládat přímo do instra, tedy né napsat první lyrics a pak teprve hledat vhodnou hudbu. Výsledek musíte zvládnout podat tak, aby vám bylo rozumět a abyste ho zvládli oddýchat, tedy ze začátku nic až příliš rychlého.

Můžete si ale také pomoct tím, že nejprve nahrajete každý lichý řádek textu, a pak do druhé stopy každý sudý řádek. Takto:

Jak odzpívat příliš rychlý text

Jak odzpívat příliš rychlý text

9 komentářů to “Jak napsat text”

 • Tomáš napsal:

  Já sem Šel zani ale ona mi Řekla moc Tě miluji

 • Peter Hajaš napsal:

  Zdravím,občas ma niečo napadne tak to napíšem,ale neviem komu kam to poslať.Napr.ideme domov z práce:skončili sme jasná páka odchádzame na panáka do Slona tam sa každý s každým pokoná,bude tam aj kámoš Dzigi pofajčíme dáke cigi a Gadžo sa už domov ponáhla,Peter ten je nad vecou a Veronika tiež vypila už zopár fernetov bude tam aj Kamil s Ivetou. dík za radu

 • Petr napsal:

  Jak mám začit psát texty třeba hiphopové a repové o svým životě

 • martin napsal:

  ja som to skusil takto: serus zase som na bite zdravim politikov sa zabite som ako jazdec mna nezastavite dobre sa bavite ked vidite ako ludia umeraju od chudobi skapinaju za to možu politici čo im hlavy prepinaju iba davky davaju plne vrecka maju iba krajinu rozjebavaju ako chodia oblečeny navlečeny nahravaju za pravdu sa hadaju nehaju ťa zatvoriť do basi oni si žiju tebe šediveju vlasi nedokažeš uživiť rodinu čistiš zachody robiš fušky maš euro na hodinu a bkby parlament ti ukaže cicinu ja už na to fakt nemam staminu

 • Dr.Smrt napsal:

  si pouhej smrtelnik, jako ty ja, spalim te a vysipu jak popelnik, tady si ve svete a neni zadnej zakonik, co by nedokazal ze si podvodnik.

 • Filip Šafář napsal:

  Dobrý den chtěl bych posoudit menší úryvek z jednoho textu co právě píšu

  To co zrovna cítím píšu do beatů
  Od narození je můj život na picu
  Život plný šikany šitý na míru
  Hci zažít bohatství ne jenom bídu

  Život bez otce mi dal velké rány
  Big up tobě Dedo odpocivej v nebi

  Svět je plný válek já chci žít v míru
  Depky proto utapim ve stocenym kyblu

 • Filip Havlík napsal:

  Občas mě něco napadne, chtěl bych jenom slyšet nějakej názor. Kdyby někdo chtěl můžu poslat další. Na gramatiku nehleď. Pojď blíž, dej mi Kiss. Jsi odporná jako velký hejno krys. Flexim jako hypebeast, s rizikem že mi matka nedá najíst. Smotnu brko jako pán , s možností že se přestřelim jak král  , což je lepší než kamarádovo parno a Proto říkám ano, na kotel a na brko co dávám každé ráno. Říkají ti Denis, postrach okolí děláš frajera že tě prej nic nebolí tak já bejt tebou, tak jsem s ticha nebo chceš snad granát a zůstat jak můj sluha. Ty jsi prostě koště, tý největší roty tak já ti říkám sundej boty a bude velký hroty.
  PS. Ig je filiphavlik010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *