Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Jak zvýšit kvalitu zvuku

Zní vaše tracky jako ze studia, nebo je naopak v pozadí slyšet praskání a šum? Poradíme vám, jak zařídit, aby i domácká demo nahrávka zněla co nejlépe.

1) Zamezte jakýmkoli zdrojům hluku

Je naprosto nepřijatelné, aby v pozadí tracku bylo slyšet otevřené okno, zapnutou pračku nebo puštěnou televizi. Všechno vypněte, zavřete…

2) Zpívejte dostatečně nahlas

Opravdu škaredý zvuk vznikne, když svůj text narapujete tiše, a pak ho uměle dáte nahlas. Radši vše nahrajte v maximálně hlasitosti a pak některé věci ztlumte.

3) Ořežte zvukové stopy o prázdná místa

Zbavte se ve všech vlastnoručně nahraných stopách prázdných okrajů, obsahují maximálně tichý šum, velký nádech, zapnutí a vypnutí mikrofónu.

Oříznutí zvukové stopy v Audacity

Oříznutí zvukové stopy v Audacity

4) Poslechněte si track i bez hudby

To by měla být samozřejmost. Pokud uslyšíte nějaké nečistoty, můžete je lupou maximálně přiblížit a nahradit prázdným místem, případně hodně chybové stopy přenahrát.

5) Zvuk by se neměl odrážet

Je lepší nahrávat ve vytapetované místnosti s kobercem a nejrůznějšími věcmi, než v prázdném pokoji bez koberce a s holými zdmi.

6) Mikrofon

Ten je velice důležitý. Pokud to myslíte vážně, sežeňte si kvalitní mikrofon. Je také třeba naučit se s ním zacházet, například zvolit od něj správnou vzdálenost, aby zvuk nebyl deformovaný.

Místo toho všeho si také můžete zaplatit profesionální studio, což je obvykle záležitost několika tisíců za track 🙂

1 komentář to “Jak zvýšit kvalitu zvuku”

  • emík napsal:

    prosímvás kde sí můžu najít ten upravovač hudby jak máte výše na obrázku? 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *