Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Kde sehnat instro

Je jasné, že nemůžete rapovat jen tak do prázdna. Pod svůj zpěv potřebujete hudební podklad – taky instrumentál, beat nebo instro.

V hip-hopu se v začátku často přejímají známá instra jiných interpretů. Lepší ale je, najít si vlastního beatmakera, nebo udělat si hudbu sám.

1) Vykrádání instrumentálek

Ten nejjednodušší způsob. Stačí vybraný beat (např. Black and yellow od Wize Khalify) najít na webu v dostatečné kvalitě, a stáhnout si ho. Pomocí různých programů to lze i přímo z youtube.

Pokud chcete čisté instro, vyhledávejte prostě „Wiz Khalifa – Black and yellow instrumental“. Jestliže ho ale chcete i se zpívaným refrénem od původního interpreta, hledejte „Wiz Khalifa – Black and yellow instrumental with hook“.

Také můžete rovnou vyhledávat třeba „sad piano beat“ , „aggressive rock beat“ a podobně

2) Vlastní beatmaker

Samozřejmě úplně jinou hodnotu track má, když ho nahrajete do vlastního beatu, který před vámi nepoužil nikdo jiný a na který vlastníte autorská práva. Pokud to neumíte, a váš rap přitom už je dost dobrý, někoho kontaktujte a pošlete mu pár svých nahrávek. Pokud se mu to bude líbit, možná vám zdarma dodá nějaké beaty. Taky samozřejmě můžete někomu zaplatit, a mít tak originální beat třeba od Lexe Lugera 😀

3) Jak si vytvořit vlastní instro

Cestou k nezávislosti pak je vytvořit si beat na míru sám. Můžete použít živé nástroje (kytaru, housle…), něco naklikat na počítači nebo například samplovat, tedy vzít nějaký zvuk, podkreslit bicími a nechat ho se dokola opakovat.

Velice populárním programem na skládání hudby každopádně je FL Studio, které si můžete zdarma stáhnout jako Trial, a v budoucnu případně koupit (nebo sehnat ilegálně :D, což je ale trestný čin)

2 komentáře to “Kde sehnat instro”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *