Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Jak na autotune

Auto tune je program, který umí z falešného zpívání nebo mluvení udělat čistý zpěv. Dále pak podle libosti upraví váš hlas, takže například bude znít více „roboticky“. Velice populární je autotune jak v pop music, tak v rapu a pop rocku.

My se dnes budeme bavit o GVST: GSnap, což je plugin do nahrávacího programu Audacity (ten už byste měli mít stažený). Jakmile plugin získáte, budete moct v Audacity označit libovolný kousek vašeho možná trochu falešného zpěvu, a proměnit ho v naprosto čisté tóny.

GSnap si stáhněte odsud. Je ve formátu zip, takže ho rozbalte. Získaný soubor GSnap.dll pak vložte do složky s ostatními pluginy v Audacity. U mě to například je Disk C –> Program filles –> Audacity –> Plug-Ins

Pak stačí otevřít své Audacity, vybrat kus, který chcete autotunovat (třeba refrén), kliknout na efekty a vybrat GVST: GSnap

Autotune efekt v Audacity

Označíte vybranou část, kliknete na Efekty a vyberete GVST: Gsnap

Vyskočí vám okno, kde můžete přesně nastavit, jaký auto tune chcete. Na stupnici můžete nastavit, na které tóny a půltóny se zpěv má upravit, a na které ne. Čím více tónů tedy zašrtnete, tím méně bude hlas přeskakovat.

GSnap autotune v Audacity

GSnap autotune v Audacity po kliknutí na tlačítko Select Scale

Osobně rád používám například toto nastavení:

Presets – Not so
Select Scale – Lydian

Zbytek nechám jak je, a potvrdím. Poslechnu si, jak zní výsledek, a když to není dokonalé, vrátím se zpět (nahoře Úpravy –> Zpět) a zkusím něco jiného.

Podobným způsobem si můžete doinstalovat i další užitečné pluginy, které ještě víc rozšíří vaše možnosti – třeba i udělají z jednoho hlasu celý sbor.

3 komentáře to “Jak na autotune”

  • Tomáš napsal:

    Už jsem naprosto zoufalej. Vždycky když to do té složky dám, tak se to pak v Audacity neukáže… nechápu. A když ho povolím ve správě plug-inů, tak se tam stejně neukáže a pořád je u něj napsáno „Nový“ a né „Povolený“… Nechápu a moc Vás prosím o pomoc 🙁

  • Mrki napsal:

    Kámo, stáhni si jinou bitovou verzi 🙂 jsou tam 2, nevim jakou máš

  • Petr napsal:

    Taky mi to nefunguje zkoušel jsem obě verze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *