Jak začít rapovat

rap.maweb.eu

Jak prezentovat své tracky

Po nějaké době, až se váš rap dostane na dobrou úroveň, je čas své songy prezentovat. Lidé vám pak sami poradí, co zlepšit. Pozor ale, pokud s nimi vyjdete na veřejnost příliš brzy, můžete si jen zbytečně udělat ostudu. Právě zde udělá chybu většina začínajících raperů.

Prvním krokem logicky je track složit a nahrát do nějakého beatu, třeba v Audacity. Je třeba si s ním pár hodin vyhrát, aby zněl co nejlíp. Pak z něj uděláte mp3 nebo wav a vyvěsíte na net.

Nahoře v Audacity tedy kliknete na Soubor, vyberete Exportovat, dáte mu finální název, zvolíte formát a uložíte do počítače. Odtud jej můžete nahrát třeba na české bandzone.cz, kde se obvykle začínající umělci prezentují. Začnete tedy registrací. Nejprve se přihlásíte jako člověk, pak jako hudební interpret. Vznikne tak váš vlastní oficiální profil, kam můžete nahrávat své tracky a další věci. Ten pak můžete posílat lidem jako svou vizitku.

Rovněž pro svou propagaci můžete použít youtube. Nemusíte hned točit klip, stačí k písni přidat jeden obrázek a udělat z ní video (např. ve Windows movie maker). Zábavnější ale jsou tematické slideshow (obrázky ve videu se průběžně mění) nebo lyrics videa (spolu s vaší í písní běží ve videu její text). Obojí vytvoříte velice jednoduše.

V budoucnu si pak můžete vytvořit fan stránku i na facebooku, kam můžete pozvat všechny své známé a fanoušky.

Pak už vám nic nezabrání stát se slavnými 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *